Testimizin amacı; “Koruyucu Hekimlik” / “Kişisel Tıp” vizyonumuz çerçevesinde kişilerin genetik yapılarına göre risk ve yatkınlıklarını göz önünde bulundurarak yaşam tarzlarını düzenlemelerine yardımcı olmaktır.

Genetik yapınızı öğrenmek artık bir sır değildir. Kişiye özel yaşam tarzı genetik biliminin en güncel uygulamasıdır. Farkında bile olmadığınız risk ve yatkınlıklarınızı öğrendikten sonra günlük yaşamınızda uygulayacağınız ufak değişikliklerin geleceğinize katkısı çok büyük olacaktır. Yaşam kalitenizi arttırmak için bu testleri yaptırmanız önerilmektedir.

Genetik yapınıza göre risk ve yatkınlıklarınızı öğrendikten sonra yaşam tarzını düzenlerseniz, ileride oluşabilecek sağlık problemlerini erteleyebilir veya önleyebilirsiniz. “QLife Genomics Testleri” ile sağlıklı yaşamak için doğru bir adım atmış olacaksınız.

Test sonucunuzla birlikte bütün konuları açıklayan test sonuç kitapçığımız tarafınıza iletilmektedir. Gerekli açıklamaları okuyarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Kitapçıkta anlayamadığınız hususlar olur ise QLife Genomics ailesinden bilgi alabilirsiniz. Ancak ileri bir danışmanlık talep edilmesi durumunda doktorunuzla görüşmenizi tavsiye edilmektedir.

“QLife Genomics Testleri”ni uygulamak için yanak içerinizden alınacak sürüntü çubuğu örneği yeterli olmaktadır.

Hayır, hiç can yakmaz çok kolay bir işlemdir. Sürüntü çubuğunu yanağınızın her iki tarafına da 20’şer kere bastırarak sürmeniz yeterlidir.

Testinizi uygulamaya başlamadan önce “Uygulama Talimatları”nı detaylı olarak incelediğinizden ve “Test Talep Formu” ile “Onam Formunu”zu doldurup imzaladığınızdan emin olunuz. Plastik bir tüp içerisinde olan sürüntü çubuğunu, kapalı tüpün ön kısmını açarak ortaya çıkarınız. Testinizi yapmadan en az yarım yarım saat önce bir şey yiyip içmediğinizden, sigara tüketmediğinizden ve aktif bir enfeksiyonunuzun olmadığından emin olunuz. Testi uygulamadan önce ağzınızı birkaç kere su ile çalkalayabilirsiniz. Sürüntü çubuğunun uç kısmını, yanağınızın her iki tarafına, 20’şer kere sert ve kazıyacak şekilde sürünüz. Örnek aldıktan sonra sürüntü çubuğunu 10-15 dk oda sıcaklığında kurutunuz. Kurumuş olan sürüntü çubuğunu, daha önceden içinden çıkartmış olduğunuz sert plastik tüp içerisine geri yerleştiriniz. Sürüntü çubuğunu biyolojik atıp torbasının ön tarafına yerleştiriniz. “Test Talep Formu” ve “Onam Formu”nuzu biyolojik atık torbasının arka gözüne yerleştiriniz. Biyolojik atık torbanızı kargo gönderim zarfı içerisine yerleştirdikten sonra, kısa sürede paketi en yakın hizmet ofisimize gönderiniz. Kargo gönderim zarfı üzerinde adres bilgileri hazır olacaktır. Size en yakın kargo şubesini arayarak gönderinizi ücretsiz olarak yapabileceksiniz.

Testin nasıl uygulandığını, web sitemizdeki videolardan da inceleyebilirsiniz.

Doğru ve yeterli DNA örneği toplamak için DNA örneğinizi yemek yedikten, herhangi bir şey içtikten ve dişinizi fırçaladıktan en az yarım saat sonra almalısınız. Örneği almak için en iyi zaman, sabah kalktıktan hemen sonra, herhangi bir şey yiyip, içmediğiniz zamandır. Hatırlatıcı olabilmesi açısındank “QLife Testi”nizi geceden yatağınızın yanına koyabilirsiniz. En iyi sonuç için örneği almadan ağzınızı su ile çalkalamalısınız.

Çubuğun beyaz ucunun “sadece” ağzın içi ile temas ettiğinden ve sizden başka hiç kimsenin çubuk ile temas etmediğinden emin olmalısınız. Çubuğun beyaz ucunu her iki yanağınızın iç tarafına sürünüz.

Yanak içinizin sağ ve sol tarafına yaklaşık 20’şer kere tahriş etmeden gerekli baskıyı uygulayarak çubuğu sürtmelisiniz. Çubuğu çok ıslatmanıza gerek yoktur.

Testimizi uygulamadan en az yarım saat önce bir şeyler yiyip içmemeli ve sigara tüketmemelisiniz. Örnek alımında önce ağzınızı su ile çalkalayabilirsiniz. Ayrıca bir enfeksiyonunuz bulunmadığında da emin olmalısınız.

Testlerimiz 14-21 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hayır, örnekler T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı “Damagen Genetik Tanı Merkezi”nde test edilmektedir.

Raporunuz size ya da sizin bildireceğiniz bir kişiye teslim edilmektedir. Sonuçlarınız sizin bilginiz ve onayınız olmadan bir başka kişiyle paylaşılmamaktadır. Kişisel verileriniz bizim güvencemiz altındadır ve arşivimizde saklanmaktadır.

DNA örneğiniz test edildikten sonra laboratuvarımız tarafımızdan kontrollü bir şekilde imha edilmektedir.

Hayır, yanlızca raporumuzda belirtilen genler için test uygulanmaktadır.

Örnekleriniz “Damagen Genetik Tanı Merkezi”nde analiz edildikten sonra, merkezin sorumlu hekimleri tarafından sonuçları hazırlanmaktadır.

“Damagen Genetik Tanı Merkezi” 2011 yılında Prof. Dr. Dilek Aktaş ve Prof. Dr. Mehmet Alikaşifoğlu tarafından kurulmuş ve “T.C. Sağlık Bakanlığı” tarafından ruhsatlandırılmış bir “Genetik Tanı Merkezi”’dir. Sn. Aktaş ve Sn. Alikaşifoğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı öğretim üyelerindendir. Her iki öğretim üyesi 1990 yılından itibaren “genetik” alanında çalışmalarına devam etmektedir. Çok sayıda ulusal ve uluslararası çalışmalarda/projelerde yer almış; yayınları, kitap bölümü ve yazarlığı olan; Tıbbi Genetik Derneği, Avrupa Genetik Kuruluşu (ESHG) ve Amerika Genetik Kuruluşu (ASHG) üyelikleri olan kişilerdir.

Prof. Aktaş ve Prof. Alikaşifoğlu, 27 yılı aşkın bir sürede elde ettikleri engin bilgi ve deneyimlerini, uzman kadrosuyla birlikte sizlere sunarak hizmet vermektedir. Prof. Dr. Dilek Aktaş, 2013 yılından itibaren tam zamanlı olarak Damagen Genetik Tanı Merkezinde sorumlu hekim olarak görev almaktadır. Testleriniz Uluslar arası standartlarda, bizim bilgimiz ve kontrolümüz dahilinde gerçekleştirilmekte, yine bizim kontrolümüzde tamamlanıp değerlendirilmekte ve raporlandırılmaktadır. Bilgi güvenliği bizler için son derece önemlidir ve bizim sorumluluğumuz altındadır. Yapılan testler hakkında yalnızca testin yapıldığı birey (ya da ebeveyni) sonuç hakkında bilgi alabilir, hiç bir şekilde sonuçlar ikinci-üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

“QLife Genomics Testleri”, 18 yaşından büyük herkese uygulanmaktadır.

DNA, insan hayatının değişmez bir parçasıdır. “QLife Genomics Testleri” de, genetik testler olup, sonuçları hayat boyunca değişmemektedir. Testlerin bir kere uygulanması yeterlidir.

“QLife Check-Up Testi” sonucunda hastalık riskinizin ortalamadan yüksek çıkması sizin bu hastalığa kesinlikle yakalanacağınız anlamına gelmemektedir. Yapılan test sonucunda, genetik yapınıza göre incelenen hastalıklara olan yatkınlığınız ve riskiniz belirtilmektedir.. Ortaya konulan yatkınlık ve risklerin önemli ölçüde kontrol altına alınması ise mümkündür. Yaşam tarzınız ve çevresel faktörler, risklerin azaltılması konusunda en önemli araçlarınızdır. Ayrıca “QLife Check-Up Testi”, daha önce anlamlandırılamayan veya teşhis konulamayan farklı semptomlarınıza tanı konulmasını da sağlayabilir.

Gıda intolerans testleri yakın zamanda tükettiğiniz gıdalara karşı vücudun verdiği tepkileri belirleyen testlerdir. Sonuçlar belirli bir süre sonrasında değişiklik göstermekte ve bu sebeple belli aralıklarla yinelenmesi gerekmektedir. Ancak “QLife Fit Testi”, DNA’nızın incelendiği genetik bir testtir. Bütün yaşamınız boyunca sonuçlarınız değişmemektedir. Dolayısıyla bir kere yapılması yeterlidir.

Size en uygun QLife Genomics testini öğrenmek için 0850 840 7436 numaralı hattımızı arayarak uzmanlarımız tarafından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Test kitinizi www.qlifegenomics.com internet adresimizden, 0850 840 7436 telefon numaramızdan ya da internet sitemizde belirttiğimiz uygulama merkezlerimizden temin edebilirsiniz.

Telefon numaramızı aradığınızda, şehir içi - şehir dışı ayrımı olmaksızın operatörünüzün belirlediği sabit telefon ücreti ile görüşebilmekte veya var ise her yöne konuşma paketi dakikalarından ücret ödemeden yararlanabilmektesiniz. Ek bir ücretlendirme yapılmamaktadır.