QLIfe Check-Up Testi

QLife Check-Up Testi

Nedir?

Hastalıklardan Uzak Kaliteli Bir Yaşam İçin Genetik Kodlarını Öğrenmek İsteyenlere;

DNA’larda yer alan ve “Varyasyon” olarak adlandırılan değişiklikler, genetik yapıdaki farklılıkları oluşturur. Bu değişiklikler, bireyler arasında saç rengi, boy, ağırlık vb. gibi farklılıklara neden olduğu gibi, bazı hastalıklara daha yatkın olunmasında da rol oynar.

“QLife Check-Up Testi”; genetik yapınıza uygun olarak karşılaşabileceğiniz olası hastalıklar için önlem almayı amaçlayan bir sağlık taramasıdır. Ailesinde, hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, obezite, glokom, astım, alzheimer gibi sık görülen hastalık hikayesi bulunan bireyler ile sağlığın insan için en değerli varlık olduğunun bilincinde olan herkese uygulanabilir.

Bir DNA analizi olan “QLife Check-Up”, genetik yapınızda yer alan değişikliklerin analizleriyle; alzheimer, ALS, astım, hipertansiyon, periferik arter hastalığı, koroner arter hastalığı, myokard enfarktüsü, obezite, osteoartrit, glokom ve sarı nokta hastalığı için olası risklerinizi belirler. Analiz sonucu elde edilen rapor, bahsedilen hastalıkların “mutlaka” gelişeceği anlamına gelmez ancak bu hastalıkların gelişimi için risklerinizi bilmenize, yaşam tarzınızı şekillendirmenize yardımcı olur.

Genetik yapınıza uygun olarak gerçekleştirdiğimiz analiz ve size sunulacak sonuçlar “Kişiye Özel”dir. “QLife Check-Up Testi”, daha sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam için karşılaşabileceğiniz olası hastalık risklerinizi öğrenmenize, genetik yapınıza uygun olarak yaşam tarzınızı ve beslenmenizi şekillendirmenize yardımcı olur. Hastalıklardan uzak bir yaşam için koruyucu, önleyici yönlendirmeler içeren kişisel bir yaşam rehberi niteliğindedir.

QLife Check-Up Testi İçerikleri

Konu Sonuç Gen
1 Alzheimer, Geç Başlangıçlı Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk APOE
2 ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) Artmış Risk / Ortalama Risk DPP6
3 Astım Artmış Risk / Ortalama Risk IL1RL1 / ORMDL3
4 Hipertansiyon Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk BCAT1
5 Periferik Arter Hastalığı Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk CHRNA3
6 Koroner Arter Hastalığı Artmış Risk / Ortalama Risk Intergenic_9p21
MTHFD1L
7 Atriyal Fibrilasyon Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk PITX2
8 Myokard Enfarktüsü Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk Intergenic_21q22
MIA3
9 Obezite Yüksek Risk / Ortalama Risk / Az Risk FTO
10 Osteoartrit Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk PTGS2 / GDF5
11 Glokom Artmış Risk / Ortalama Risk LOXL1
12 Sarı Nokta Hastalığı Artmış Risk / Ortalama Üstünde Risk / Ortalama Risk ARMS2

Testleri nerede analiz ediyoruz?

QLife Check-Up Testi Nasıl Uygulanır?Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için

QLife Genomics testleri artık sizlerle

SüreçSipariş

QLife Genomics testlerini, internet sayfamızdan sipariş edebilmekte ya da uygulama merkezlerimize giderek testleri yaptırabilmektesiniz.Örnek Alımı

QLife Genomics test kitleri içerisinde, ağız içi sürüntü örneği alma aparatını ve uygulama talimatlarını bulabilirsiniz.Analiz

Sürüntü çubuğunuzdan elde edilecek DNA'nız, laboratuvarımızda uzman kadromuz tarafından analiz edilerek sonuçlandırılacaktır.Sonuç Raporu

Raporunuz adresinizde gönderilecektir. Sorunuz olması durumunda, QLife Genomics ailesi olarak sizlere yardımcı olmaktan memnun olacağız. İleri bir danışmanlık talep etmeniz halinde doktorunuzla görüşmeniz önerilmektedir.

Aklınızda sorular mı var?

Sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edin